Мінеральна вата – ця загальна назва всіх волокнистих утеплювачів. А виходячи з первинного матеріалу з якого виробляється сама мінеральна вата, мінеральна вата ділиться на скловату, кам’яну вату та шлакову мінеральну вату. Давайте детальніше розглянемо властивості та характеристики кожної з них.

Базальтовий утеплювач із кам’яної сировини мінеральна вата:

Виготовляється базальтовий утеплювач із розплавленої вулканічної породи, а точніше із базальту, який за своєю суттю є каменем. Зважаючи на те, що для плавлення породи необхідно її нагріти до температури вище 1000 градусів, кам’яний утеплювач має хороші протипожежні властивості.

Основні характеристики базальтової вати:

  1. Вата стійка до високих температур, тому відноситься до класу негорючих
  2. При нагріванні не виділяє токсичних речовин
  3. Поглинають вібрації
  4. Забезпечують хорошу звукоізоляцію
  5. Мають гарну пластичність, що полегшує монтаж

Базальтова мінеральна вата підходить для утеплення фасадів будинків, покрівлі, трубопроводів, а для приміщень, де є підвищена вологість (бані та сауни) – це найкращий варіант. Залежно від товщини вати та її щільності, залежить конкретна сфера застосування.

 

Скловата:

Один із підвидів мінеральної вати, відома на ринку вже багато років. Є одною з найпопулярніших утеплювачів, завдяки своїм властивостям та доступній ціні. Хоча, якщо порівнювати її з базальтовою ватою, то вона, звичайно, значно поступається останньою. Скловата виготовляється з кремнію з добавками з вапняку, соди, доломіту та ін з додаванням сполучної синтетичної речовини. Є протипожежною і може використовуватися до 450 С за Цельсієм. З переваг сміливо можна відзначити її доступність, в порівнянні з іншими утеплювачами, середня шумоізоляція, пружність, легкість у монтажі, довговічність, не схильна до виникнення плісняви ​​та інших грибків. З мінусів слід зазначити, що з нею важко працювати, тому що. при попаданні на шкіру викликає подразнення, тому без спецстредств не обійтися. Також скловата має найгіршу теплопровідність у порівнянні з іншими та надмірне водопоглинання. Застосовується для теплоізоляції покрівлі, підлоги, перегородок, внутрішніх та зовнішніх стін.

 

Шлакова вата:

Ще один вид мінеральної вати, але не такий популярний, як попередні. Виготовлення цього виду вати відбувається завдяки використанню доменних шлаків, що є відходами металургійного виробництва. Т.к. у складі присутні формальдегідні смоли, при контакті з водою вата починає окислюватися, що призводить до руйнування прилеглого металу. Тому при монтажі шлаковати уникають її зіткнення з металом та встановлення у приміщеннях з високою вологістю. Не можна також забувати і про температурний режим при підвищенні температури вище за допустиму її властивості знижуються, а при нагріванні вище 250 С, починає плавитися. Основними перевагами шлаковати є її доступність, в порівнянні з іншими видами, легкість при монтажі, хороші теплоізоляційні та звукоізоляційні якості при правильному монтажі. З недоліків слід зазначити такі моменти: шлаковату можна використовувати не скрізь, т.к. вона не переносить підвищеної вологості та різких перепадів температур. Також при монтажі можливе обламування дрібних частинок вати, тому обов’язково при монтажі використовувати засоби індивідуального захисту. Використовується шлаковата в основному для утеплення стін, горищ, перегородок у сухих приміщеннях. Застосовується як рівних, так округлих поверхонь.

Якщо у Вас виникли питання щодо вибору вати, наші кваліфіковані менеджери дадуть відповідь на всі ваші запитання.